Druzí na republikové kvalifikaci ve volejbale

Dne 16.01.2018, Pavel Novák

Dne 12. 1. 2018 v Praze proběhla kvalifikace na republikové finále ve volejbale za účasti našich žáků, Matouše Lanka (E1B), Adama Průši (E3), Františka Karla Dolejšího (E1C), Matěje Pokorného (S2B), Matyýše Šťástky (S3A), Tomáše Korandy (S2A), Pavla Kováře (S1A), Daniela Nováka (S1A) a Miroslava Vondry (E1A).

Na kvalifikaci postoupili bez ztráty setu jednoznačným vítězstvím z krajského finále, které se hrálo v Jirkově dne 13. 12. 2017. Republikové kvalifikace se zúčastnili tři vítězové krajských finále – naše střední průmyslová škola, střední škola z Karlovarského kraje a střední škola z Prahy. Karlovy Vary jsme porazili hladce ve dvou setech stejným výsledkem 25:10 a 25:10. Praha v první setu nám podlehla 25:16, ale ve druhém setu jsme nedokázali zopakovat výborný výkon našich hráčů. V druhé sadě jsme prohrávali dokonce už 24:15, ale podařilo se nám odvrátit devět soupeřových setballů a vyrovnat stav druhého setu na 24:24. Za stavu 26:25 jsme měli matchball, který soupeř dokázal otočit a následně přidal další dva body na konečných 28:26. O vítězi kvalifikace a postupujícím na republikové finále musel rozhodnout tiebreak. Ve zkrácené hře jsme prohráli 15:9, a tak na kvalifikaci obsadili druhé, bohužel nepostupové místo.

Žákům SPŠ Resslova bychom rádi poděkovali za krásný sportovní výkon a reprezentaci školy.