Evropský summit mladých diplomatů

Dne 19.12.2018, Pavel Novák


10 studentů třídy A4 se zúčastnilo dne 8.- 9.10.2018 dvoudenního Evropského summitu Mladých diplomatů konajícího se v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje. Bylo to setkání mladých studentů, kteří se nejenom vzdělávali v oblasti EU, ale si i vyzkoušeli roli europoslance.

První den byl věnován besedě s europoslankyní Ditou Charanzovou, která jim předávala své zkušenosti a rady, diskutovala s nimi o problémech EU a o problémech mladých lidí žijících v EU. Druhý den summitu už byl zaměřen na aktivitu studentů - v rolích europoslanců zastupovali vylosované země a řešili problémy, s kterými se dnes potýkají, vyzkoušeli si na vlastní kůži jeden den europoslance - mladého diplomata.

Nejvíce aktivní student byl v závěru dne vybrán a odměněn jedním dnem stráveným po boku poslance Dominika Feriho v poslanecké sněmovně. Ze všech se zúčastněných studentů byl vybrán náš student Václav Král, který 10.12.2018 poznal nejenom osobu Dominika Feriho jako politika, ale i jako mladého muže, který jej provedl jevištěm i zákulisím české diplomacie.

Mgr. Věra Horáková